PKN Orlen z wielką pompą ogłosił obniżkę ceny benzyny dla żołnierzy WOT. Nie zgadniecie, o ile obniżą

W podziękowaniu za trudy w walce z epidemią koronawirusa żołnierze WOT będą mieli zniżki na benzynę na Orlenie. Ten wzajemny sukces ogłosili prezes Obajtek z Orlenu i szef MON Błasiak, a dowiecie się o nim na pewno jeszcze kilka razy z TVP.

Na spotkaniu, na którym „podpisano porozumienie” był jeszcze między innymi prezydent Duda. Ten z lewej z dwóch panów, którzy podpisują, Daniel Obajtek, jeszcze parę lat temu był wójtem Pcimia, a magisterkę zrobił w 2014 roku w wieku 38 lat.

Jest jednak modelowym dowodem, że nie trzeba wyjeżdżać z kraju, bo w Polsce PiS też można zrobić karierę. Czy wystarczy wpaść w oko prezesowi PiS, którego Obajtek poznał w roku 2013, czy trzeba mieć jeszcze jakieś inne talenty? Tego nie wiemy. Wiemy na pewno, że jako prezes Orlenu zarabia teraz 100 tysięcy złotych miesięcznie, a w 2019 roku skasował jeszcze blisko 1 milion złotych premii.

Jak zauważył Jezus z Nazaretu, w tym kontekście należy oceniać, czy jak przekazuje Centrum Matki Dziecka 150 tysięcy zł (nie swoich, orlenowskich) pieniędzy na paliwo, to jest to dużo czy mało.

Na maseczkę profesjonalną dla kierowcy tej karetki już nie starczyło? Tego też nie wiemy. Ale wiemy, że jako załoga karetki może liczyć na darmowy napój na Orlenie i obsługę bez kolejki. Na zniżkę już nie, bo ta jest zarezerwowana, przynajmniej na razie, dla żołnierzy WOT.

Jak widać, nie tylko Obajtek może liczyć w Orlenie na dużo. Taki pracownik karetki dostanie napój, ale dobrze się tam zarabia, szczególnie na bardzo ważnych stanowiskach. Na których lądują osoby w rodzaju dziennikarki TVP Zuzanny Falzmann, która w lutym objęła tam stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Komunikacji Korporacyjnej.

Czy TVP, jak już pokazało kilka razy VIP-ów podpisujących porozumienie o obniżkach ceny benzyny dla żołnierzy WOT, zdążyło w materiale jeszcze powiedzieć, jaka będzie skala tej obniżki? Obstawiam, że nie. Jak podaje rp.pl, będzie to 8 groszy na litrze.

24 tysięcy żołnierzy WOT będzie musiało zatankować na Orlenie po 60 litrów każdy, żeby zebrała się kwota 115 tysięcy zł oszczędności dla nich łącznie z tego tytułu. Czy to więcej niż kosztowało zorganizowanie spotkania, na którym Obajtek i MON podpisali tę umowę? Pewnie się nie dowiemy.

Ale to mniej więcej tyle, ile Obajtek, zwolennik „patriotyzmu gospodarczego”, dostaje od Orlenu pensji co miesiąc.

Żołnierzom WOT patriotyzm gospodarczy jednak w tym przypadku odradzamy: jeśli spojrzeć na ceny podawane na stronach autocentrum.pl, na przykład na stacjach Auchan jest taniej w porównaniu z Orlenem o 30-50 groszy na litrze.

Źródło: rp.pl, fakt.pl, autocentrum.pl, Twitter

Dodaj komentarz