Prymas Polski Wojciech Polak apeluje: pozwólcie rządowi się spacyfikować w pokoju Chrystusa

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak zaapelował o „szacunek dla świętych miejsc”. – Cierpienie nas wszystkich, a przede wszystkim was, powinno uszlachetniać. Dlatego apeluję do wszystkich uczestników protestów, by po chrześcijańsku nadstawili drugi policzek i dali się spałować Policji w pokoju Chrystusa, omijając przy tym kościoły. Mogą się zabrudzić od waszej krwi, a tego byśmy przecież nie chcieli – oświadczył.

– Chcemy mieć tylko święty spokój i utrzymać liczne przywileje – powiedział Polak, podkreślając po raz kolejny, że przykazanie o nadstawianiu policzka dotyczy wiernych, a nie oficjalnych przedstawicieli Kościoła.

Jak dodał Prymas Polski, odnosząc się do zachowania Policji i nawoływania do „obrony kościołów” także przez przedstawicieli Kościoła, bicie kobiet ma w Polsce długą tradycję, więc należy to uszanować.

Dlaczego Kościół tak bardzo boi się aborcji? Stawką jest rynek wart miliardy dolarów

Polak to CEO Kościoła katolickiego w Polsce, jednej z największych firm zagranicznych działających na terenie naszego kraju. Kościół katolicki ma praktyczny monopol w Polsce między innymi na narodziny, śluby i pogrzeby oraz dofinansowane przez państwo godziny lekcyjne w szkołach na promowanie swoich kluczowych produktów. Jednocześnie na podstawie ekskluzywnych umów prawie całkowicie unika płacenia podatków w Polsce . Ten rynek wart jest miliardy dolarów rocznie, same ulgi podatkowe – kolejne kilka miliardów.

Przepisy aborcyjne, podobnie na przykład jak zalegalizowanie związków partnerskich, mogłyby uderzyć w te interesy.

Kościół nie organizuje pogrzebów ani chrzcin martwych płodów, a aby zainkasować pieniądze za chrzest i pogrzeb, kobieta musi donosić ciążę do końca. – Dużo księży obawia się, że pozwolenie na aborcję będzie tą kroplą, która przeleje czarę. Już teraz ciężko zapiąć budżet, a niektórzy proboszczowie naprawdę zastanawiają się, czy nie zmienić franczyzodawcy i przerzucić się na prowadzenie sklepu Żabka – mówi nam ksiądz, który chce jednak pozostać anonimowa. – Umowa z moim franczyzodawcą zabrania mi wypowiadać się w mediach – podkreśla.


To jest strona satyryczna. Wypowiedzi prymasa i anonimowego księdza są zmyślone. Na ile prawdziwa jest cała reszta tekstu (i wypowiedzi prymasa), oceńcie sami. Chcecie prawdziwych informacji? Prymas temat protestów tak naprawdę ujął tak:

https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/201029456-Prymas-Polski-abp-Wojciech-Polak-po-wyroku-TK-apeluje-o-wzajemny-szacunek.html

Nie powiedział natomiast nic na przykład na temat tego, że rodzinny ekspres redakcji katolickiej TVP pochwala kamieniowania kobiet za wszczynanie dyskusji:

https://natemat.pl/324957,rodzinny-ekspres-redakcji-katolickiej-tvp-pochwala-sredniowiecznych-kar

Do skrajnie prawicowych bojówek rekrutuje ksiądz z Bydgoszczy:

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26445207,kapelan-narodowcow-nawoluje-do-powstania-kosciola-walczacego.html

A Jasna Góra chwali się na Twitterze wizytą niemieckiego nazisty, oprawcy Polski:

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/jasna-gora-swietuje-rocznice-wizyty-himmlera-w-swoich-progach-paulini-przepraszaja,1035627.html

Na odtrutkę i także z dedykacją dla arcybiskupa Polaka, jak jego oświadczenie mogłoby wyglądać:

http://wiez.com.pl/2020/10/29/my-tez-mowimy-nie-wobec-naduzyc-politykow-i-grzechow-kosciola-apel-ksiezy/

Dodaj komentarz