W tym roku możesz wysłać głos w wyborach razem z PIT-em

PIT-y oddajemy do 31 maja. A karty do głosowania też raczej nie trafią z powrotem na Pocztę wcześniej niż w okolicach połowy czerwca. Dlatego rząd premiera Morawieckiego postanowił umożliwić także wrzucenie karty do głosowania do wysyłanego do urzędu skarbowego zeznania podatkowego.

W tym roku termin został przesunięty. Zeznania można składać do 31 maja.

– Jesteśmy liderem cyfryzacji, innowacji i nowych technologii, czego zazdroszczą nam Niemcy i Holendrzy – tłumaczył na konferencji prasowej premier Morawiecki. – W związku z tym stwierdziliśmy, że warto ułatwić życie osobom, które dalej muszą wysyłać PIT-a w 2020 roku pocztą – dodał.

Dlatego kartę go głosowania, którą do naszej skrzynki pocztowej ma wrzucić listonosz, w 2020 roku możemy wsadzić także do koperty z PIT-em.

Jak podają media, w rządzie trwa dyskusja, czy nie umożliwić głosowania także za pośrednictwem gołębi pocztowych. A w przypadku górników przyznać każdemu możliwość wysłania dwóch kart go głosowania. – Praca pod ziemią jest bardzo ciężka, więc chcieliśmy się w ten sposób odwdzięczyć górnikom, którzy zapewniają nam ciepło domowego ogniska – stwierdził premier, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz