Zagraniczna prasa: Polska może być wzorem dla innych krajów w walce z koronawirusem

Zagraniczna prasa rozpisuje się o strategii rządu premiera Mateusza Morawieckiego w walce z koronawirusem w samych superlatywach. Jak podkreślają komentatorzy, „w wielu działaniach Polska wyprzedził inne kraje Unii”. „To, co robi rząd premiera Morawieckiego dla zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, jest najlepszą praktyką. Dzisiaj inni idą w polskie ślady” – pisze „The Observer”*.

„Od samego początku, a nawet wyprzedzając większość krajów Unii Europejskiej, Polska wdrażała rozwiązania, które inne kraje wdrażają później” – podkreśla brytyjski „The Times” w komentarzu odredakcyjnym.

Z kolei Der Spiegel zauważa, że Morawiecki po prostu „stara się wyprzedzać bieg wydarzeń i przeciwdziałać rozprzestrzeniniu się choroby”. I ta strategia przynosi rezultaty. Polska „rozpoczęła te przygotowania parę miesięcy temu, (…) 9 stycznia”. „(..) Później te przygotowania rosły czy były coraz bardziej zaawansowane z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień”. Cały czas kraj jest „coraz lepiej przygotowany” – nie może wyjść z podziwu niemiecki dziennikarz.


*To, że tak napisały zagraniczne media o Polsce, jest zmyślone. Ale wszystkie umieszczone tutaj cytaty to oryginalne wypowiedzi premiera Mateusz Morawieckiego o działaniach własnego rządu. Tak, naprawdę tak powiedział!

Źródło: Wyborcza.pl, politykazdrowotna.com, dorzeczy.pl, polskieradio24.pl.

Dodaj komentarz