Koronawirus – kilka pozytywnych wiadomości

Ponieważ jest moda na pozytywne wiadomości na temat koronawirusa, parę ode mnie:

Średnia wieku ofiar koronawirusa w Lombardii wynosi 79 lat, a średnia życia jest tam o 5 lat wyższa niż w Polsce. Co to oznacza dla nas? Dużo mniej ofiar! Statystyczna ofiara epidemii umarła u nas już w 2015 roku. Na coś innego.

Na razie nie należy się spodziewać bankructw firm w Polsce. Małych, średnich, czy dużych… Do odwołania! Dlaczego? W Polsce nie da się tego zrobić online.

Nasi rządzący szybko się uczą. Na początku mieliśmy być zieloną wyspą, po oficjalnym ogłoszeniu pierwszego przypadku minister zdrowia Szumowski ogłosił, że spodziewa się jeszcze jednego lub dwóch. Za tydzień zaczął już mówić o tysiącach.

Ale najszybciej uczy się premier Morawiecki! Być może nawet czasem cofa się w czasie, by zmienić bieg historii. 18 marca ogłosił, że do „zwiększonej liczby przypadków (…) rozpoczęliśmy przygotowania parę miesięcy temu”. Tymczasem jeszcze 2 lutego mówił, że „jesteśmy w Polsce bezpieczni”, a z 14 lutego jest stanowisko rządu, że żadne specjalne przepisy nie są potrzebne. 5 dni później ambasador Chin podziękował rządzącej partii za „przekazanie tysięcy maseczek do Chin”.

Na koniec najbardziej pozytywne info: sytuacja w końcu się uspokoi. Po czym poznacie, że to już? Prezes PiS Jarosław Kaczyński zacznie pojawiać się publicznie.

Mieszkam w Polsce

Dodaj komentarz