Mimo legendarnych imprez brakuje chętnych do seminariów

Jeśli ktoś miał wątpliwości, jak może wyglądać imprezowe życie księży, to z pomocą przychodzą ustalenia mediów. Duchowni z Dąbrowy Górniczej postanowili zorganizować imprezę, o której wiemy, bo wymknęła się spod kontroli. Tymczasem w kraju brakuje powołań.

W tym roku z diecezji sosnowieckiej i gliwickiej nie ma ani jednego kandydata na księdza. O orgii i braku powołań na Śląsku pisze „Gazeta Wyborcza”, ale podobne dane (odnośnie tego drugiego wątku) publikuje również Katolicka Agencja Informacyjna. Jak zauważa KAI, w roku 2023 po raz kolejny zdarzył się przypadek diecezji, w której zabraknie nowo wyświęconego kapłana. Po archidiecezji warmińskiej w roku ubiegłym, w tym roku jest to diecezja łowicka.

Dej kawę na buycoffee.to

Dąbrowa Górnicza: orgia w parafii? Interweniowała policja

Czytając doniesienia z Dąbrowy Górniczej, trudno powiedzieć, czy takie zdarzenia są tego właśnie powodem, czy próbą ratowania sytuacji przez Kościół. W końcu kogo, jak kogo, ale młodych do imprezowania nie trzeba przekonywać.

W Parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, która wcześniej jako pierwsza w Polsce uzyskała status sanktuarium, doszło do prawdopodobnie epickiej imprezy i to o jednoznacznie seksualnym charakterze. Księża mieli – jak podaje „GW” – zażywać tabletki na wzwody i zamówić męską prostytutkę. Było to więc połączenie rozrywki z aktywizacją młodych bezrobotnych w regionie.

Coś poszło jednak nie tak, bo zleceniobiorca w pewnym momencie stracił przytomność. Nie wiadomo, z jakiego powodu. Wiadomo natomiast, że księża nie chcieli wpuścić do środka służb medycznych, które zmuszone były prosić o pomoc policję.

Oświadczenie kurii nie wyjaśnia wiele więcej. Jak oświadczyła, 12 września proboszcz parafii „poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o interwencji pogotowia i policji w budynku należącym do parafii”. Tego samego dnia biskup sosnowiecki miał powołać komisję, „aby w trybie pilnym wyjaśniła okoliczności zaistniałej sytuacji”.

Nie wiadomo, czy będzie też w tym dochodzeniu wątek teologiczny, który ustali, jakie konkretnie zapisy Pisma Świętego skłonić mogłyby księży do utrudniania pomocy medycznej zaproszonej do parafii prostytutce.

Z OSTATNIEJ CHWILI: W czwartek wieczorem ktoś podpalił drzwi zabytkowej bazyliki. Nie wiadomo, czy to atak homofobiczny, czy drzwi podpalili wrogowie Kościoła, czy może zadecydowały inne względy, na przykład niezapłacone rachunki.

DALSZE LEKTURY: Homoseksualizm w Kościele katolickim.

Dodaj komentarz